Styl skandynawski – sprawdź jak uniknąć błędów!

Nordycki trend może posiadać wiele składników odnoszących się do innych nurtów. Takie powiązanie oryginalnych fragmentów każdego ze styli może być dobre!
W wnętrzach, zaaranżowanych „po nordycku” przeważającymi barwami są: beż, stalowy, jasny zielony, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, akcesoria a także wyposażenia. Drewniana podłoga jest znakomitym dopełnieniem mieszkania przerobionego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, iż najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego trendu są naturalne półprodukty. Najchętniej stosowanym gatunkiem drewna w kompozycjach nordyckich jest sosna i olcha – oba wyróżniają się naturalną barwą a także licznym usłojeniem. Jasne meble oraz ściany doskonale wieczorem się prezentują w stonowanym świetle. Tymczasem jednak krzesła w trendzie skandynawskim nie będą dobrym wyjściem w przypadku fanatyków stylu retro. Do tej bazy wolno dołączyć barwne dodatki, tkaniny o intensywnym, grubym splocie a także proste w budowie meble. Tego rodzaju paleta kolorystyczna powoduje, że kuchnia w stylu skandynawskim jest bardzo funkcjonalna a także lekka, a jednocześnie estetyczna. Wszystkie te tony, powodują, że nasza kuchnia w stylu nordyckim będzie lekka i przestronna a zarazem przytulna. W salonie urządzonym w stylu nordyckim znakomicie sprawdzi się najprostsza, jednakowa podłoga. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, że nierozłącznym elementem tego stylu, to oryginalne detale takie jak kamień, drzewo, tkaniny z lnu i bawełny. Świetnie sprawdzają się tu stoliki o lustrzanych blatach lub komody. Bezsprzeczny must have stanowią drewniane meble, stoliki w stylu duńskim (czyli prezentujące się miękką, opływową linią) a także krzesła vintage – odkryte na pchlim rynku lub piwnicy. Idąc dalej, pragniemy zasugerować dodatki nordyckie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Trend nordycki to również minimalistyczne dodatki, oczywiście eleganckie a także oryginalne. Meble muszą być proste, idealnie gładkie przody i blaty w odcieniu surowego drzewa, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, przytulna. Kuchnia w trendzie nordyckim to znakomite rozwiązanie, jakie łączy w sobie wiele korzyści. Najczęściej używanymi produktami w tym stylu jest drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na szerszą, ale na jaśniejszą i przytulniejszą.

Trend skandynawski to połączenie minimalizmu a także funkcjonalności! Sprawdź ten wpis a także dowiedz się więcej o tym ciekawym trendzie aranżacyjnym, który miło zaszokuje twoich gości!
Ponieważ kuchnia w stylu skandynawskim musi być przede wszystkim funkcjonalna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą ozdobie, ile usprawniają codzienną pracę. W kompozycjach w kierunku nordyckim spotkamy się więc z szarymi, beżowymi lub brązowymi ścianami. I właśnie – kolekcje wykonane w oparciu bezpretensjonalność i minimalizm sprawdziły się nie tylko w zimnym i ponurym nordyckim klimacie, jednak niemal na całym świecie. Kuchnia oraz salon w stylu skandynawskim z kolei opierają się na użyciu odpowiednio takich samych stylizacyjnie mebli. W typowej kuchni urządzonej w trendzie skandynawskim są jasne ściany a także funkcjonalne, proste meble. Jeżeli zdecydujemy się na pokój w kierunku nordyckim, to wybór będzie stosunkowo oczywisty: kluczowe są bowiem dla niego kolory ziemi, jak beże, brązy a także szarości, i także biały, ciemny oraz… czerwony. Kuchnia w sposobu skandynawskim preferuje prostotę – więc wybierz proste lub subtelnie frezowane fronty. Oczywiście jak w przykładzie salonu – naszą bazę stanowią pastelowe barwy na ścianach i drewno – na podłodze czy w postaci mebli – stanowią naprawdę spektakularną ozdobę każdego salonu a także wprowadza skandynawski nastrój do wnętrz. Wystarczy kilka drobnych zabiegów, żeby nasze pomieszczenie wyglądało jak z czasopisma o aranżowaniu pomieszczeń. Wygląd pomieszczeń domów jest znacząco inny od pomieszczeń w dużych miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku skandynawskim sprawdzą się również meble, jakie łączą w sobie parę funkcji. Przemyślane powiązanie tych czynników powoduje, że pomieszczenia urządzone w trendzie skandynawskim są wyjątkowo przestronne oraz charakteryzują się czystością formy a także stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe koszyki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki i lniane firany to esencja ciepła w trendzie hygge. Meble domowe w stylu nordyckim to zestawienie przywiązania do tradycji, naturalnych materiałów z nowatorskimi sprzętami kuchennymi, które usprawniają codzienne obowiązki.

You may also like...