Biała kuchnia – sprawdź porady fachowców!

Powodów, dla których warto wybrać biel, jako odcień przeważający jest wiele. Ważne jest, by dobierając odcień dla swojej kuchni być tego świadomym a także mieć koncepcje na całość kompozycji.
Doskonałym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a dodatkowo dodamy szyku całemu mieszkaniu. Do tego wystarczy dobrać jedynie niewielkie dodatki, także dobrane pod odcień dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, kiedy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się miejscem nieco chłodnym a także sterylnym. Zatem warto przełamać tę regularność, ożywiając kuchnię różnymi kolorami. Niezwykle popularne jest wykańczanie białej kuchni elementami drewnianymi – biel oraz drewno to niezastąpiona para, która zwykle skutkuje świetnym rezultatem wizualnym. Powszechne są również szarości, czy to na ścianie czy też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej i eleganckiej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Ciemny gruby blat pokryty twardym laminatem z niewielką ilością złotych kropek zagwarantuje dobry akcent zwieńczający powierzchnie robocze. Złoty wzorek spowoduje, że wszystkie okruszki na powierzchni staną się niewidoczne.

Biała kuchnia to niepodważalny hit ostatnich lat. Kolor biały jest uniwersalny, dzięki czemu możemy bez problemu dopasować go do pozostałych elementów aranżacji!
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie zabójcza dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się często nieskomplikowaną, minimalistyczną a także elegancką formą, nowoczesnym wzornictwem detali. Meble innowacyjne mogą mieć zdecydowane, intensywne, żywe kolory, przody z połyskiem, jednolite powierzchnie, mogą być zintegrowane z dodatkowymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez naszych architektów oraz inżynierów prezentują się niezwykle efektownie. Gdy meble i blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła godzina na wykorzystanie ścian między niskimi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na początku warto zaakcentować, że ta powierzchnia powinna wynosić ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę odległość zmniejszyć, aby nie komplikować korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą posiadać jednocześnie większą głębokość. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy adaptować do pory roku, naszego charakteru czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała modyfikacja starczy, by charakter kuchni był zdecydowanie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno starannie wykonane meble świetnej jakości, jak również te wykonane z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz zestaw, jaki wpadł Ci w oko i znasz końcowy efekt. W katalogach marketów znajdziesz bogaty wybór atrakcyjnych kuchni. Jeżeli jednak Twoja kuchnia posiada skomplikowany, nieustawny układ albo po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu i ekologicznych materiałów. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Ozdoby winnym być zredukowane do minimum, by móc w pełni cieszyć się skandynawską prostotą. Żeby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, bo prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe lub kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się także na swobodne linie szafek kuchennych, proste blaty oraz gładkie powierzchnie frontów.

You may also like...