Bateria łazienkowa – sprawdź wady i korzyści!

Sądzę, że w przypadku wybory armatury warto postawić na innowacyjne rozwiązania. Czytaj dalej, oraz dowiedz się więcej o kluczowych parametrach, o jakich musisz pamiętaj wybierając baterię!
Dzięki ulepszonej metodzie nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują estetyczny design przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są zaopatrzone w nadzwyczaj praktyczny system montażu, jaki pozwala na błyskawiczną instalację w łazience. Odpowiedniej jakości bateria powinna mieć jednocześnie specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, jakim regulujemy zarówno siłę strumienia wody (w położeniu pionowym), jak także jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Najbardziej higienicznym i wydajnym w użyciu rozwiązaniem są tymczasem baterie bezuchwytowe, uruchamiane przyciskiem, dotykiem lub na fotokomórkę, ale są to ciągle rozwiązania dosyć kosztowne, wykorzystywane na ogół w publicznych toaletach np. w hotelach a także kawiarniach, gdzie temperatura wody do czyszczenia dłoni zostaje ustawiona odgórnie. Producenci oferują akcesoria, które możemy zakupić wraz z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, że przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, żeby je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednakże pamiętać, że produkty te są niesłychanie proste, niejednokrotnie gorszej jakości a także mogą przetrwać zdecydowanie krócej aniżeli wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, masywniejsze modele są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalistyczne urządzenie (perlator), jaki dotlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż podnosi on własną objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz kombinacja wody oraz milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Aktualnie na rynku armatury łazienkowej mamy ogromny wybór. Duża ilość towarów przenosi się zarówno na ilość materiałów dobrej jak i kiepskiej jakości. Dlatego dziś powiemy trochę więcej o wyborze baterii.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeżeli jest dobrze skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w niektórych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach bądź wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice bądź przyciski. Warto również upewnić się, gdzie dany produkt został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie marki, jakie kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – podmieniają głowice na solidniejsze i sprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że porządni producenci na swoje produkty dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne odcienie – od standardowego chromu czy złota, poprzez eleganckie – czerń bądź biel, aż po innowacyjne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy planowaniu wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod prawidłowo dobrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym trwalsza i szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają większe ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach ubikację bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, iż jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i jedynie budżet, który zamierzamy przeznaczyć na baterie.

You may also like...