Kabiny natryskowe – sprawdź jak uniknąć błędów!

Nowatorskie technologie z impetem pojawiły się na salonach łazienkowych. Powłoki ochronę, dedykowane techniki chromowania elementów – Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę!
Dalej w zależności od powierzchni łazienki, jej aranżacji należy ustalić czy ma to być kabina uchylna bądź otwierana. Ponadto kabina prysznicowa winna nawiązywać optycznie do całej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Ważną cechą jest także dobre wykonanie – kabina prysznicowa to produkt kupowany na wiele lat użytkowania. Prostota sprzątania uwzględniono już na poziomie planowania, lub też wykorzystanie wyłącznie górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca kłopotliwe do czyszczenia, wrażliwe na zabrudzenia lub zakamienienie. Posiadając na uwadze ciągłą eksploatację warto rozważyć wykorzystanie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych umożliwiających czyszczenie a także ograniczającej odkładanie się wapnia. Także przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych kluczowym kryterium może być też jakość drzwi, zazwyczaj większe w modelach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej przestrzeni. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje kabin, częstokroć całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz standardowej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę przymocowaną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu nóg. Jeżeli jednak do zwykłej kabiny chcemy dokupić oddzielnie panel zarządzania z hydromasażem, dopłacimy za niego od ok. 450 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej eleganckich paneli możemy liczyć na dodatkowe możliwości, takie jak termostat, radio, alarm bądź podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy bądź droższy wariant, w zależności od zaplanowanych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, że wybór tradycyjnych rozmiarów oraz kształtów jest wielki, jednakże niestandardowych – mały.

Wybór optymalnej kabiny prysznicowej do zaaranżowanej przez nas łazienki zależy nie wyłącznie od upodobań, ale też od wielkości, powierzchni, jaką dysponujemy oraz planowanego sposobu montażu.
Niezależnie od wybranego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki przezroczyste jak również matowe, z nadrukiem czy gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe czy brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje średnich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika montowana jest na prawidłowo opracowanej podłodze. Aktualnie jest to bardzo powszechne rozwiązanie, które nie zaburza estetyki toalety oraz umożliwia optycznie ją powiększyć. Stanowi to również często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak naprawdę nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo przygotowanie dobrej posadzki, która musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może przysparzać problemy przy konserwacji oraz czyszczeniu. Zamiast za każdym razem sprzątać skutki zabrudzeń, warto już na początku zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, jaka skutecznie zapobiegnie przywieraniu jakichkolwiek substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu natrysk będzie dłużej estetyczny. Naukowcy zaprojektowali taką metodę, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, że występują one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne oraz suche. Nie przywiera do nich pył, a powstałe ubrudzenia z wielką łatwością czyści wiatr i deszcz. Także w kulturze zachodu kwiat lotosu jest przyjmowany za symbol czystości.

You may also like...