Dlaczego parawany są lepsze od tradycyjnych kabin?

Parawan nawannowy umożliwi na przykład umilić dziecku radość w wannie – będzie mogło chlapać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią bądź na innych tradycyjnych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła hartowanego albo z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy także dobrać do niego optymalną wannę – musi mieć gładką powierzchnię górną aby można było łatwo składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna by zapewnić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie niezbędne, ale by mieć pewność, iż gotowy parawan będzie perfekcyjnie dopracowany, warto kwestię dobrania wymiaru zlecić specjalistom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania konkretnej przestrzeni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na płaszczyźnie szklanej pozostają zacieki z wody – należałoby wówczas zakupić parawan na wannę zabezpieczany specjalną warstwą, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się a także zarazem ułatwi mycie. Parawan nawannowy to modne oraz nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki a także piękny wygląd. Możemy wybrać parawan nawannowy prawy czy lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego nieruchomego a także jednego ruchomego elementu, który można odchylić do wewnątrz nad wannę bądź na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – najlepiej myć parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, które nie zniszczą nawierzchni. Pytajmy ekspedientów o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie dochodziło do wanny, kiedy parawan jest rozwinięty. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej wyczyścić parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej a także delikatniej.

Zastosowanie parawanów nawannowych to kompromis pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową, zatem jeśli w trakcie planowania wymarzonej łazienki połowa domowników chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się bezbłędnie.
Stosunkowo najmniej popularnym rodzajem wśród tego typu asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z jakiego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdorazowym użyciu prysznica czy po kąpieli. Warto jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego a także cenionego producenta co zagwarantuje nam, iż artykuł będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta albo szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest dobrym sposobem na to, żeby łazienka zaopatrzona była również w wannę, jak również prysznic. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy lub z nadrukiem – będzie bardziej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych najczęściej montuje się na wannie i ścianach, niektóre z nich są stawiane na wannie, na suficie a także po bokach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowoczesność, poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeśli jednak planujemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, dobre dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest także, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zanieczyszczeniom i zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do sprzątania. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego bądź paru elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego typu, przesuwne parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu albo siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan powinien zostać postawiony tak, żeby profile dolne znajdywały się nad rantem wanny, co zapewni prawidłowe działanie uszczelki. Parawan nawannowy to wspaniały kompromis, jaki ucieszy wszystkich lokatorów oraz pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...