Ogród zimowy – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Każdy z nas może sobie zbudować ogród zimowy. W przypadku, gdy skomponujemy go samodzielnie koszt nie jest wysoki a rezultat robi naprawdę fantastyczne wrażenie na ludziach.
W ogrodach zimowych często wykorzystuje się szkło mineralne. Powinno być odporne na uderzenia – dotyczy to przede wszystkim przeszklenia dachu, jaki jest narażone na deszcz bądź upadnięcie gałęzi drzewa. Skuteczne jest pod tym względem szkło wzmacniane i tzw. bezpieczne, które dzięki powłoce folii po zbiciu nie rozprasza się na ostre, kaleczące kawałki. Jeżeli ogród zimowy jest bezpośrednio zintegrowany z domem, można wykorzystać szkło antywłamaniowe. Ogrodu nie powinniśmy budować w pobliżu wysokich drzew, bowiem grozi to zniszczeniem budowy w przypadku oderwania się konaru, a spadające liście będą pokrywać dach. Te same konstrukcje używane są do zabudowy tarasów. Stworzona w ten sposób loggia pozwoli nam spędzać więcej czasu bliżej przyrody – w szczególności, jeśli nie dysponujemy prywatnym ogrodem. Zaaranżowana w jej wnętrzu oranżeria spowoduje, że będziemy mogli napawać się obfitą zielenią niezależnie od pory roku. Projektując konstrukcję oranżerii musimy uwzględnić kształt lokalu oraz wielkość nieruchomości, a także zastanowić się nad światłem. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego przegrzewania się roślin latem oraz zdobędziemy odpowiedni klimat dla wzrostu roślinności.

Wbrew nazwie ogród zimowy nie musi wykonywać wyłącznie tej jednej funkcji. Ogród zimowy to znakomite miejsce na wspólne spędzenie czasu z rodziną i bliskimi!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niekorzystna dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się przeważnie nieskomplikowaną, minimalistyczną i elegancką formą, nowoczesnym wzornictwem akcentów. Meble nowoczesne mogą zawierać odważne, intensywne, żywe odcienie, przody z połyskiem, gładkie płaszczyzny, mogą być powiązane z pozostałymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez polskich architektów a także stylistów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble i blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła czas na zagospodarowanie ścian pomiędzy niskimi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na początku warto podkreślić, iż ta przestrzeń winna mieć ok. 50 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niskiego wzrostu, należałoby tę przestrzeń skrócić, żeby nie utrudnić użytkowania z górnych półek. Dzięki temu uzyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą posiadać dodatkowo większą głębokość. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego charakteru czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała przemiana wystarczy, by styl kuchni był całkiem inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno dobrze wykonane meble znakomitej jakości, jak i te wykonane z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz komplet, który wpadł Ci w oko i znasz finalny rezultat. W folderach marketów znajdziesz bogaty wybór eleganckich kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia ma skomplikowany, nieustawny układ bądź po prostu masz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu a także naturalnych materiałów. Doskonale prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Dekoracje winnym być zredukowane do minimum, żeby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Żeby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, bo prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe czy kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się też na proste formy szafek kuchennych, surowe blaty oraz płaskie powierzchnie frontów.

You may also like...