Oświetlenie łazienki – zobacz wady i korzyści!

Oprawy sufitowe to dobry wybór do współczesnych łazienek, jakie zostały urządzone w stylu minimalistycznym – ładnie dopasowują się one z całą aranżacją toalety.
Dzisiaj na rynku można wybierać pośród dużej ilości różnego modelu lamp łazienkowych, jakie zostały opracowane oraz wykonane w bardzo różnorodnej stylistyce. Piękne kinkiety z wielką ilością koralików i kryształków doskonale sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu glamour, jednak estetyczne plafony sufitowe będą odpowiednim wyborem do wnętrz w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym. Dodatkowo ostatnio niesłychanie popularny jest także trend industrialny, gdzie panuje metal, beton a także odcienie szarości. Do takich toalet warto pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą i zniszczoną, jaka idealnie dopełni całości ciekawej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku światła łazienkowego jest użycie źródeł światła LED. Jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, niż użycie standardowych żarówek. Wpływa dobrze na nasz budżet, dzięki swojej długiej żywotności. Co ważne, takie źródła oświetlenia są również wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia lub wilgotność. Dobór oświetlenia LED to również ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, że toaleta jest też miejscem odpoczynku, w którym chcemy się odprężyć po trudach dnia. Warto więc stworzyć w niej nastrój sprzyjający wypoczynkowi, a w tej sferze zalety oświetlenia są nieocenione. W marketach są dostępne taśmy LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, jakie zainstalowane w osłonie wanny, w podłodze lub w dekoracyjnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co niezwykle ważne oświetlenie powinno być tak zaprojektowane, aby zminimalizować, a najlepiej usunąć, efekt oślepienia. Z użyciem konwencjonalnych źródeł oświetlenia jest to niesamowicie kłopotliwe. Trochę lepiej sytuacja prezentuje się przy źródłach światła LED, zwłaszcza jeżeli oprawy oświetleniowe posiadają zamontowane mleczne przesłony. Najlepiej pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w których współczynnik olśnienia jest zdecydowanie najniższy. Odpowiednio dostosowane światło to gwarancja oryginalnej aranżacji, jednak przy oświetleniu łazienki bezwzględnie trzeba mieć również na uwadze bezpieczeństwo.

Oświetlenie łazienkowe stanowi często o wyglądzie naszej toalety. Inaczej wyglądają wnętrza oświecone punktowym sufitowym światłem, odwrotnie bocznymi kinkietami, a jeszcze inaczej dekoracyjnymi lampami w kształcie kryształowych żyrandoli.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeżeli jest właściwie zaprojektowana, poprawia oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Ponadto w wybranych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach albo wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje zarówno głowice czy przełączniki. Warto również upewnić się, gdzie dany towar został stworzony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – zamieniają głowice na trwalsze i sprzedają, jako produkt krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że solidni producenci na własne wyroby dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne odcienie – od podstawowego chromu albo złota, przez estetyczne – czerń czy biel, aż po oryginalne – czerwone, błękitne, a nawet fioletowe. Przy projektowaniu pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym trwalsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, iż jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, jaki planujemy przeznaczyć na baterie.

You may also like...