Styl industralny – dlaczego warto w niego zainwestować?

Jeżeli lubisz eksperymenty oraz jesteś osobą dzielną trend industrialny jest tym, czego poszukujesz! Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej jak stworzyć pomieszczenie w tym stylu.
Rozległe powierzchnie, wysokie loftowe pomieszczenia oraz minimalistyczne dekoracje – oto istotne cechy stylu industrialnego. Styl przemysłowy idealnie sprawdza się we mieszkaniach loftowych, ale możesz go również wykorzystać w kawalerce, gdzie powierzchnia jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niezwykle szykownego wyglądu, meble z odzysku można zintegrować z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Gdy już znamy, jakie są podstawowe wartości stylu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno stwierdzić, czy posiadamy większe zdolności do eksperymentowania we mieszkaniach czy desperacko pragniemy odmienić otoczenie na oryginalniejsze a także bardziej kuszące. Warto zadbać o to, aby elementy o identycznych cechach pojawiały się w całym pomieszczeniu. Projektowanie wnętrz w systemie przemysłowym to „upraszczanie”, dlatego poszczególne powierzchnie nie powinny się od siebie separować co powoduje, że wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Trend przemysłowy tworzą w znacznej mierze obszerne, wysokie oraz surowe powierzchnie, najlepiej uzupełnione ogromnymi oknami. Fason industrialny jest dla tych, którzy poszukują oryginalności a także czegoś, co odbiega od sztampowych mieszkań z katalogów meblowych. Styl ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod naciskiem recesji rozpoczęto masowo zamykać fabryki i magazyny. Żeby pomieszczenie było dobrze oświetlone a także wpasowało się w styl przemysłowy, zrezygnuj z kotar i zasłon dekorujących okna. Meble a także dodatki należy zawsze dostosowywać logicznie oraz myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej a także domowników. Salon w stylu przemysłowym powinien być utrzymany w chłodnej, neutralnej barwie – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń oraz biel. Nurt przemysłowy we mieszkaniach widoczny jest szczególnie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton a także chłodne kolory farb. Beton- we pomieszczeniach w stylu przemysłowym stosowany, jest jako budulec wykończeniowy.

W temacie aranżacji mieszkań możemy spotkać się z coraz nowymi nurtami. Jednym z intensywnie rozwijających się styli jest Industrialny, który spotkać możemy w wielu domach.
Kierunek przemysłowy jest bardzo surowy, chłodny, dlatego elementy takie jak rury, kable, betonowe sufity są akcentowane. Doskonałe odcienie do pomieszczenia w tym kierunku to barwy neutralne, beznamiętne, takie jak biel, kolory szarości, brązy, ceglana czerwień. Trend przemysłowy urodził się w momencie, gdy rozpoczęto przejmować hale fabryczne oraz magazyny na potrzeby mieszkalne. Lofty oraz mieszkania tworzone od podstaw w stylu przemysłowym charakteryzują się wielkimi, obejmującymi całą powierzchnię ściany z oknami, dużą powierzchnią i bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domu przedmiotów a także drobiazgów należy zmniejszyć do minimum – należy kierować się zasadami minimalizmu. W tej sytuacji należałoby użyć betonu architektonicznego, który je zakryje, a dodatkowo umożliwi zachować przemysłowy charakter wyglądu (praktycznym wyjściem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w tonie szarego cementu, doskonale odwzorowującej surowy, szalunkowy beton. Współcześnie trend przemysłowy kojarzony jest z swobodą, ekskluzywnością i wyszukanym stylem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili odnalezione meble, wykorzystywali meble i dodatki zlokalizowane na terenie dawnych fabryk – tak narodził się nurt industrialny. Wystarczy budynek, który dawniej służył do celów przemysłowych i przekształcimy go na cele lokalowe, zachowując wszystkie kluczowe cechy budownictwa industrialnego. Znakomicie podkreśli styl kuchni, doskonale sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w toalecie! Dzięki temu udaje się uzyskać dobry efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, iż wnętrze jest zbyt małe na styl industrialny. Tak samo, jak kolory istotne są również produkty wykorzystywane w takim wnętrzu. Styl przemysłowy korzysta z inspiracji fabryczną surowością oraz chaosem, żeby paradoksalnie stanowić wyjątkowo gustowne, wręcz wyrafinowane pomieszczenia. Ściana, która obłożona będzie szarą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy klimat. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach a także styl przemysłowy producenci płytek wyszli swoim odbiorcom naprzeciw wprowadzając na rynek płytki odwzorowujące beton oraz metal. Zastanowimy się, jakie rodzaje światła sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w ten szczególny sposób oraz jakie konkretnie rodzaje lamp wybrać, jeśli chcemy uzyskać industrialny efekt wyglądu we wnętrzu naszego mieszkania bądź budynku.

You may also like...