Grzejniki łazienkowe – sprawdź największe korzyści!

Właściwy kaloryfer winien dawać ciepło, być ozdobą łazienki a także działać sprawnie przez wiele lat. Dlatego dobór dobrego grzejnika jest tak kluczowy jeżeli chcemy żeby nasza toaleta była luksusowa oraz praktyczna.
Przyjmując, iż kaloryfery są podobnej wielkości a także są wykonane z tego samego materiału to grzejnikiem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki tylko dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, ponieważ często wentylacja jest tak zrobiona, iż do łazienki napływa gorące powietrze z innych pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest zaopatrzony w grzałkę pozwalającą na ogrzewanie wnętrza a także suszenie ręczników, również poza sezonem grzewczym. Dobierając grzejnik do toalety warto rozważyć, czy zamiast drabinki nie kupić kaloryfera ozdobnego. Grzejniki wodne mogą być zaopatrzone w ekran, który oprócz roli dekoracyjnej, maskuje także podłączenia do instalacji, a także zwiększa powierzchnię wydzielającą ciepło. Sprawa ta natomiast ulega zmianie w przypadku, jak na kratownicę grzejnika płytowego położymy mokry ręcznik. Tradycyjny kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (wykonanych albo ze stali ewentualnie z aluminium), między jakimi montowane są płaskie lub zaokrąglone rury. Kaloryfer ekspresowo dostarcza ciepło oraz podgrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe daje komfortowe ciepło oraz pomaga utrzymać stabilną temperaturę nawet w większych łazienkach.

W praktyce grzejniki łazienkowe są niesłychanie często niedocenianym aspektem aranżacyjnym. Montując grzejnik płytowy bez kłopotu możemy podgrzać naszą ubikację, podczas gdy nasze ręczniki spokojnie się suszą.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego niepowtarzalny szaro – retro kierunek nada wnętrzu unikalnego nastroju. Możemy zdecydować się na taki model, który będzie wydajny, a jednocześnie znakomicie dopasowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki grzejnik jest bardzo potrzebny szczególnie jesienią oraz wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego budynku albo zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temperatura na dworzu ma predyspozycje do wahań. Coraz bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem funkcjonalnym i estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany należy mieć świadomość, iż powłoka chromowa utrudnia odprowadzanie ciepła około 25%, w związku z czym należy dobrać grzejnik o poważniejszych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w narożniku budynku (dwie ściany zewnętrzne) czy na poddaszu użytkowym, a także wielkie okno w mieszkaniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Modny oraz praktyczny grzejnik jest w stanie błyskawicznie przekazać ciepło, nagrzać i wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy przyjemną a także suchą posadzkę i podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w dużej łazience. Dobry grzejnik winien dawać ciepło, być dekoracją toalety oraz pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to optymalne rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez pełny rok, ale niestety eksploatacja takiego grzejnika nie należy do najtańszych.

You may also like...