Zlewy granitowe – zobacz, co musisz wiedzieć!

Zlew to kluczowy element wyposażenie każdej kuchni. Sądzę, że wybierając zlewozmywak do swojej kuchni powinniśmy brać pod uwagę dwie kwestie funkcjonalność i Wygląd!
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są wykonane. W tej dziedzinie poszerza się zakres materiałowy, technicy oraz konstruktorzy z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe surowce użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo cechuje wyższa cena od stalowych, ale nie można zapominać tym, że granit jest surowcem bardzo odpornym. Zachętą dla wielu Gospodyń może być też fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków a także śladów wody po myciu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewozmywaki pod kątem liczby posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe i jednokomorowe znajdują różnorodne grono odbiorców. Wielki zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej kupują kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne jedzenie, po jakim pozostają całe masy naczyń do umycia oraz uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie pojemne i wygodne w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewozmywaka. Konieczność zaadaptowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w domu w dzisiejszych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Klient ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i produkcyjnych. Dzięki temu zlew można zamontować np. w rogu kuchni. To znakomicie rozwiązanie dla kuchni o małych rozmiarach. Umieszczony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesłychanie dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych sprzętów a także elementów urządzenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na estetyczny zlewozmywak kamienny nie warto skąpić pieniędzy. Jest to przeważnie dobry zakup na wiele lat.

Zlewy kuchenne są dostępne w marketach z armaturą w różnych kształtach i kolorach. Posiadają także rozmaitą wielkość, jednak to nie wszystkie różnice pomiędzy nimi.
Luksusowy wygląd oraz nowoczesny design jest niewątpliwie jedną spośród ich największych zalet zlewozmywaków granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z którego są stworzone i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z którą jest mieszany, żeby zachować hermetyczność a także spójność struktury. Zlewozmywaki granitowe zrobione są z granitu i posiadają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest znacznie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Ma to swoje słabości i zalety. Właściwością zlewów granitowych stanowi ich efektowniejszy design a także większa odporność na porysowania, natomiast kompozytowych – duża elastyczność, która sprawia, iż są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Niesłychanie ważny wydaje się więc dobór tych elementów, jakie narażone są na ciągłą eksploatację i te jakie przez długie lata powinny nie wyłącznie spełniać swoją funkcję, ale również pozostawać eleganckie. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni a także nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeśli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się także zakup baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, instalowane w z boku lub korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę wiele typów zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik prostych, minimalistycznych fasonów (oraz minimalnych cen), jak i osoby poszukujące interesujących, designerskich zlewozmywaków do wymarzonej kuchni.

You may also like...