Funkcjonalna łazienka – zobacz jak uniknąć błędów!
Projektowanie domku powinno się rozpocząć od zastanowienia się nad tym, jak zaprojektować toaletę. Można to zrobić samemu, a można skorzystać z pomocy fachowce. Wzorów łazienek w Internecie nie brakuje, zdecydowanie można się nimi zasugerować, realizując swoją fantazję idealnego pomieszczenia.
Współczesne toalety używają również dodatki do zbudowania wyjątkowego połączenia. Nie wykorzystuje się, zatem z towarów prosto z pudełek, a wkłada się je do opakowań (na przykład aplikator do mydła czy mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Stojak na ręczniki powinien pozwalać na rozłożenie ręcznika, tak aby sechł on pełną powierzchnią. Zatem lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one jedynie do zawieszenia szlafroka bądź piżamy. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest ogrzewany wieszak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche a także czyste. Jeśli chcemy, żeby łazienka była niezmiernie praktyczna, możemy także dobrać specjalne wyposażenie. Przynależą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy kubły na śmieci. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt dużym kosztem. W propozycjach wyprzedaży znajdziemy sporo stylowych rodzajów, dostępnych za rozsądne pieniądze. Niektóre wagi łazienkowe posiadają opcję testowania tkanki lipidowej, szacując najlepszą wagę ciała, bądź prezentując ilość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wybrać wyposażenie optymalne do osobistych potrzeb. Adepci zacisznego stylu rustykalnego powinni wybrać akcesoria z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki oraz dzbanki malowane delikatnymi tradycyjnymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się jeszcze wiklinowe kosze, w których znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki i inne praktyczne drobiazgi. Kosz przyczepiony do ściany sprawdzi się też, jako półka, gdzie można odkładać na przykład papier toaletowy.

Musimy ponadto pamiętać o tym, iż decydując się na konkretny wygląd mieszkania, na ogół będziemy na niego zdani długie lata. Wymiana płytek ceramicznych lub umieszczonych na stałe urządzeń oznacza po prostu wykonanie remontu. Dobrze jest więc, nim podejmie się decyzje finansowe, przeanalizować swoje wymagania a także określić potrzeby, pamiętając również o wygodzie oraz bezpieczeństwie wszystkich lokatorów.
Istotne jest również poprawienie płytek oraz ich kolorystyka. Jeżeli kafelki mają wzór prostokątny, należałoby rozłożyć je poziomo – w taką sposób można optycznie poszerzyć małą ubikację. Wertykalne ustawienie płytek zalecane jest natomiast w pomieszczeniach niskich – taki aranżacyjny zabieg doda kilka centymetrów małej toalecie. W przypadku luster zasada jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli odbiegamy od tych niewielkich, nabywanych w marketach, jakie dumnie zawieszamy nad umywalką. Należałoby wydać więcej i kupić sobie porządne lusterko na całą ścianę a przynajmniej nad całą powierzchnię umywalkową. Umieszczamy je na równo przyklejając do ściany albo wieszamy je w formie szafki z lustrzanymi frontami. W szczególnie wąskich metrażowo toaletach niezbędne jest zastosowanie stelaży podtynkowych, które posłużą do zawieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie łazienki, spłuczki, czy bidety zajmują w pomieszczeniu znacznie mniej powierzchni, oraz zarazem lepiej się prezentują. Dodatkowo, kiedy miejsca w ubikacji jest rzeczywiście niedużo – standardową wannę lepiej jest wymienić na innowacyjną kabiną prysznicową. Sympatycy długiego wylegiwanie się w wannie – powinni jednak wziąć pod uwagę troszkę inny jej kształt. Współczesne wanny rzadko mają już układ tradycyjnego prostokąta, choć i takie można w dalszym ciągu zakupić.