Wanny – dlaczego warto w nie zainwestować?

Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w luksusowym ośrodku wypoczynkowym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane albo ryflowane, jakie minimalizuje niebezpieczeństwo poślizgnięcia się i upadku.
Większość producentów sprzedaje wanny wraz z elementami koniecznymi do ich montażu, czyli nogami oraz stelażem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane indywidualnie do danego gatunku wanny. Niesłychanie istotne jest, aby montaż wanny był precyzyjny i zgodny z wymaganiami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, jakie mogą w przyszłości zepsuć komfort korzystania z urządzenia, by można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić fachowcom. Jak wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Obecnie producenci wanien proponują gotowe obudowy. Ich zaletą jest jasny a także szybki montaż, jaki można zrealizować samodzielnie. Co istotne, obudowa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali wygodnego dostępu do syfonu czy podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnorakich formatach i wymiarach, przeznaczonych do konkretnych modeli wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne cechujące się równą długością boków. Tu także front wanny może być o naturalnych liniach bądź w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są powszechnie wykorzystywane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem wnętrza łazienki możemy sami zadbać o zdrowie naszego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie użytkowników producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Stopień natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi przeciętnie 60 dB. Aby masaż był aktywny, odległość ciała od dyszy winna wynosić około 10 cm. Powierzchnia wanny ma także wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 6 osób.

Posiadanie ogromnej, przestronnej wanny w łazience, czyni z niej ważne miejsce odpoczynku i odprężenia. Wystarczy zarezerwować chwilę wieczorem dla siebie, napełnić wannę wodą oraz oddać się energetyzującej, lub uspokajającej kąpieli.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło i cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim odporność oraz prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeśli podczas normalnego użytkowania na brodziku pojawią się rysy albo odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy wykorzystać płynny akryl albo profesjonalne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. niewysokie, wystające tylko kilka cm nad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego wyglądu oraz są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach używane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Płytkie brodziki to idealna propozycja dla osób lubiących nowoczesny design. Warto natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, ewentualną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli chcemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, jednak kształt a także stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu oraz pozostałego urządzenia toalety.

You may also like...