Szafki podumywalkowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Nagminnie wybieraną opcją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle kłopotliwe, iż na połyskującej, białej nawierzchni dobrze widoczne są zacieki oraz osady z mydła oraz kamienia.
Forma szafki uwarunkowana jest od umywalki. Ogólnie można wskazać dwa typy: z umywalką nablatową albo umywalką nakładaną na szafkę. Poza powodami praktycznymi równie ważny jest wygląd szafki. Powinna być ona dostosowana formą a także kolorem do reszty urządzenia ubikacji. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne bądź ciemne meble. Wbrew pozorom jeden odcień w toalecie może być trochę nużący. Do jasnej umywalki pasuje szafka w tym samym kolorze bądź czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie połączenie jest też rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś kocha eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne modele klasyczne, rustykalne oraz bardziej innowacyjne. Ważną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać wprost na posadzce czy może mają być powieszone na ścianie. Dla fanów nietypowych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – stylowa ciemna konsola z dekoracyjnie toczonymi nóżkami.

Aranżując swoją toaletę, uwagę zwrócić należy nie wyłącznie na elementy instalacji łazienkowej takie, jak kabina prysznicowa czy umywalka, lecz również na szafkę pod umywalkową, które pomieści wszelkie konieczne środki higieny lub kosmetyki.
Szafki podumywalkowe oferują dużą ilość potrzebnych szuflad a także schowków, tak, żeby każda rzecz miała własne miejsce. Ponadto mają piękne, eleganckie wzornictwo a także atrakcyjne kolory – w ofercie producentów wybór jest tak duży, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łaźnie. Zaletą tego elementu urządzenia jest fakt, iż niejednokrotnie pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować całego zestawu mebli. To rozwiązanie doskonałe, zwłaszcza do łazienek o małych powierzchniach bądź np. toalety dla gości. Przy doborze mebli do toalety warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Przeważnie to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na jakim umieszcza się mydelniczkę czy aplikator do mydła – nie robi się tego obok, więc wybierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą wyposażenia dodatkowe. Gdy nasza łazienka jest niewielka, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona również estetyczna a także charakterem pasować do wystroju naszej toalety, lecz również funkcjonalna, a ściśle rzecz mówiąc – pojemna. Wybierając tego typu szafki, należałoby zwrócić uwagę na materiał, z którego są stworzone – powinien być on bowiem niewrażliwy na wilgoć. Warto także zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób solidny. Istotne będą także wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie rządzi połysk, jaki imponuje swym designem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zwykle nie montuje się w nich szuflad, gdyż znajdowałyby się bardzo nisko, natomiast są od tego wyjątki. Dość często natomiast szafki pod umywalki z niskimi syfonami posiadają szuflady w wyższej części. To korzystne rozwiązanie, gdyż z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale dość głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę należałoby również zadbać o to, by posiadała ona odpowiednią wnękę na stopy – ciągłe uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza miłych wrażeń i po jakimś czasie może już być trochę irytujące. Szafka do toalety ze wbudowaną wnęką na stopy sprawi, że łazienka zyska na funkcjonalności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się niezwykle komfortowe. Najczęściej wybierany jest rodzaj z umywalką umieszczaną na szafkę. Producenci mebli oraz armatury często proponują gotowe zestawy. Dzięki temu rozwiązuje się kłopot, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, trzeba ją idealnie dopasować do umywalki. Dużo szersze pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeżeli jest nieduża, szafka może być dłuższa a także szersza. Wtedy obok umywalki można postawić podręczne kosmetyki albo szczotki do zębów. To również sposób na ciekawszą, bardziej dynamiczną aranżację.

You may also like...