Największe zalety misek WC bezrantowych

Łazienka jest statystycznie najrzadziej remontowanym pomieszczeniem w domu. Z tego właśnie względu każdy element, który się w niej znajduje powinien być, dobierany starannie. Nie zawsze to co tanie jest lepsze. Przykładem na potwierdzenie tego stwierdzenia są miski bezrantowe, które coraz częściej wybierane są zamiast klasycznych kompaktów WC. Jeśli zastanawiasz się dlaczego tak jest – koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

miska WC

Bezrantowe miski – idealne do łazienek nowoczesnych i minimalistycznych!

Współczesne łazienki często urządzone są w stylu nowoczesnym, minimalistycznym. Nie ma tam miejsca na zbyt wiele detali. Z tego właśnie względu miski WC podwieszane są tak chętnie wybierane. Montowane są one na specjalnych stelażach, które to zabudowywane są w ścianie. W rezultacie jedynymi zewnętrznymi elementami jest sama miska oraz przycisk. Dzięki temu wnętrze łazienki wygląda lżej i bardziej przestronnie. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla zwolenników wnętrz minimalistycznych, ale także i dla tych osób, które nie posiadają zbyt przestronnych toalet.

Producenci misek bezrantowych posiadają w swoich ofertach modele, które ze względu na kształt, kolor ceramiki czy funkcjonalność można z łatwością dopasować do praktycznie każdej stylistyki. Wraz z popularnością czarnych baterii łazienkowych, także i elementy ceramiczne w tym właśnie kolorze co roku zyskują nowych zwolenników.

 

Funkcjonalność i higiena!

Nie tylko ciekawy design jest zaletą misek bezrantowych. Warto wspomnieć także o innych ich atutach. Dzięki pozbyciu się rantu wewnętrznego nie ma bowiem dodatkowych miejsc, gdzie mogą gromadzić się i namnażać groźne dla zdrowia bakterie i drobnoustroje. Sam rant ze względu na kształt, a także to, że zazwyczaj nie jest szkliwiony, jest niezwykle trudny do dokładnego wyczyszczenia.

Kolejną zaletą braku rantu jest efektywne spłukiwanie powierzchni miski. W tego typu toaletach jest to możliwe przy użyciu mniejszej ilości wody. Nie dość więc, że miska jest dokładnie wyczyszczona, to jeszcze oszczędność wody w porównaniu do klasycznego kompaktu jest znacząca.

Miski wc bezkołnierzowe są także dużo prostsze podczas czyszczenia. Te, które pochodzą od znanych producentów zazwyczaj nie wymagają wręcz stosowania środków chemicznych. Aby powierzchnia ich była idealnie czysta wystarczy miskę przetrzeć miękką szmatką i wytrzeć do sucha.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając miskę WC bez rantu?

Oczywiście klasyczne, stojące kompakty z rantami nie są produktami drogimi. Warto jednak postawić na model nowoczesny, który nie ma dodatkowych rantów i zakamarków. Decydując się na zakup miski WC, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość ceramiki oraz sprawdzić opinie na temat danego producenta czy samego modelu. Na pewno bezpieczniej jest dokonać zakupów w sklepach branżowych, niż w przypadkowych marketach. Dzięki temu ma się pewność, że nie tylko otrzymuje się produkt dobrej jakości, to także w przypadku takiej potrzeby będzie można dokupić do niego części zamienne.

You may also like...