Co musisz wiedzieć kupując brodzik prysznicowy!

Część osób ceni sobie bardziej wannę aniżeli standardową kabinę z brodzikiem. W realnej ocenie zarówno jedno jak również drugie rozwiązanie posiada swoje zalety – czytaj więcej.
Ważne jest także, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby wówczas zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest wykonany. Najmodniejsze i częstokroć wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w przypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza kłopotów. Własności akrylu umożliwiają również na zachowanie blasku oraz trwałego koloru. Akryl ma niesłychanie gładką powierzchnię z małym poślizgiem, niesłychanie dobrze redukuje hałas spływającej wody i ma trwały kolor. Kolejnym ciekawym materiałem, z którego robi się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zrobione z lanego marmuru są bardzo trwałe oraz odporne na uszkodzenia. Stanowi to materiał wynikający z mieszanki sproszkowanych minerałów i żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie więc pyłów, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Również jest miły w dotyku, gdyż utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę właściwość, iż mogą posłużyć dodatkowo do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bowiem ich poboczne wykorzystanie to wanna dla maluchów. Można w nich też wykonać niewielkie pranie ręczne. Dodatkowym atutem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie jedynie dzieciom, ale także osobom starym. Należałoby zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, ponieważ odcień biały nie jest jedyną możliwą opcją. Szczególnie popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone lub ciemne. Idealnie zaadaptowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wnętrze łazienki, a dodatkowo zapewnia najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Kupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne i kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe a także narożne.

Nieustanny brak czasu i połączone z tym codzienne życie w biegu można dziś zdecydowanie zaliczyć wręcz do chorób cywilizacyjnych. Robimy wszystko, by jak najbardziej zredukować czas na codzienne czynności, niezwykle często rezygnując choćby z wieczornej kąpieli w wannie na poczet szybkiego prysznica.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło i cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność a także swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas codziennego użytkowania na brodziku pojawią się wady albo odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl lub specjalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. niewysokie, wystające tylko kilka cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowoczesnego stylu oraz są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to świetna opcja dla osób lubiących innowacyjny design. Należałoby jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, gdy chcemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak kształt oraz stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu oraz dodatkowego wyposażenia łazienki.

You may also like...