Klimatyzacja w samochodzie – jak o nią zadbać?

Klimatyzacja jest nieodłącznym i bardzo ważnym elementem w samochodzie, o który należy dbać regularnie. Wspomaga on całe działanie samochodu i przydaje się kierowcy podczas upału, ale też podczas zimy. Sprawdzanie nawiewu klimatyzacji jest bardzo ważne, ponieważ ma ono również skutki zdrowotne dla nas jako użytkowników.

 

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie kupionym w skupie aut używanych?

Nie ma to większego znaczenia czy samochód kupimy nowy, czy używany w skupie aut dostawczych Piaseczno http://autodave.pl/skup-aut-dostawczych-i-busow/, czy innym komisie. Ważne jest, aby co sezon sprawdzić klimatyzację i nawiew, ponieważ w każdym sezonie jest ona nam przydatna. Aby nasza klimatyzacja była sprawna, powinniśmy przede wszystkim dość często z niej korzystać. Tak- wydawać by się mogło, że jest odwrotnie, ale im więcej używamy klimatyzacji, tym jest ona sprawniejsza.

Dzieje się tak za sprawą oleju, który nie używany zasycha i osadza się na częściach, a tym samym klimatyzacja musi potem zostać uruchomiona bez naolejowania. Dlatego klimatyzację należy odpalać przynajmniej raz w tygodniu. Ponad to jeśli chcemy, by nasze auto, które kupiliśmy w skupie aut uszkodzonych miało sprawną klimatyzację, powinniśmy:

  • wietrzyć samochód podczas upałów,
  • zamykać okna podczas działania klimatyzacji,
  • oczyszczać i odgrzybiać klimatyzację przynajmniej co pół roku.

Bardzo ważne jest, żeby zarówno w samochodach osobowych jak i dostawczych, kupionych w skupie samochodów dostawczych Gdańsk, systematycznie usuwać zanieczyszczenia z klimatyzacji. Należy wymienić uszkodzony filtr, by powietrze było czyste i chłodzone. Klimatyzacja ma za zadanie chłodzić, a nie tylko mieszać powietrze. Filtr klimatyzacji można wykonać samodzielnie lub u mechanika. Należy to robić, by skutecznie usunąć grzyby i pleśń.

skup dostawczaków

Co, ile nabijać klimatyzację?

Dobrze byłoby, aby każdy kierowca, czy posiadać samochodu osobowego, czy dostawczego, nabytego w skupie uszkodzonych dostawczaków, pamiętał, aby uzupełniać klimatyzację i odgrzybiał ją. Czynnika chodzącego ubywa podczas użytkowania klimatyzacji. Nabijanie zaś najlepiej wykonać w profesjonalnym zakładzie mechanicznym podczas corocznego przeglądu klimatyzacji.

Wówczas warsztat dysponuje specjalistycznym sprzętem i mamy pewność, że zarówno oczyszczanie, jak i napełnianie będzie wykonane profesjonalnie. Pamiętajmy, że klimatyzację należy sprawdzać również zimą. Dzięki temu wilgoć będzie odprowadzana z samochodu, szyby nie będą parować, ponieważ nawiew będzie ogrzewał szybę. Posiadanie klimatyzacji w samochodzie zwiększa komfort jazdy, ale zaniedbanie jej kosztuje.

Koszt usunięcia awarii może sięgnąć nawet 2,5 tysiąca złotych. Następnie może mieć to wpływ na nasze zdrowie, bo jak wiadomo wdychamy podczas jazdy wszystkie zanieczyszczenia i grzyby. Nie warto, zatem, oszczędzać na odgrzybianiu klimatyzacji. Zdrowie jest najcenniejsze. Sam przegląd natomiast kosztuje około 100-200zł, należy to, zatem, robić to regularnie, ponieważ nie jest to koszt dużego rzędu.

You may also like...