Bramy garażowe – sprawdź rekomendacje fachowców!

Brama garażowa oraz jej wybór to niezwykle ważna kwestia. Często w garażu oprócz samochodu mamy masę różnych przydatnych rzeczy, zatem dobierając bramę powinniśmy kierować się na pierwszym miejscu kwestią bezpieczeństwa.
Wybierając bramkę warto zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy używane w projektach automatycznych mają zabezpieczenie przeciążeniowe, które stopują bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Pozostałe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, które jednocześnie mają na celu zablokowanie skrzydła, jeśli rozpoznają przeszkodę. Z kolei największą harmonię optyczną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego porozumienia miedzy bramą a elewacją budynku. To dwa detale niesamowicie ściśle ze sobą połączone – brama może obejmować nawet do 25 procent przedniej elewacji budynku. Z tego względu kolor bramy garażu oraz fasady powinien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dodanie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort używania. Jeżeli pozwoli na to powierzchnia, można użyć drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej a także korespondujące z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny model, kolor oraz wypełnienie, jak płaszcz bramy. Alternatywne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, będące integralną część bramy. Bramy uchylne posiadają niezwykle korzystne parametry praktyczne a także funkcjonalne, przy równoczesnym utrzymaniu korzystnej ceny. Doskonałej klasy komponenty i stabilna konstrukcja sprawiają, iż jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność a także nowoczesność w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o wysokim standardzie, gwarantujące luksus i wygodę oraz doskonałą izolację termiczną. Pozytywem bramy złożonej jest jeszcze możliwość wbudowania jej właściwie w każdy kształt wnęki garażowej.

Brama garażowa to niezwykle istotny aspekt każdego domku. Najistotniejszą jej funkcja jest niezaprzeczalnie ochrona naszego mienia, jednak coraz częściej bramy staja się również elementem aranżacji całego domku.
Powszechnie wykorzystywane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki oryginalnemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie posiadają prowadnic przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala wygospodarować miejsce wewnątrz garażu, ale również sprawia, że brama porusza się bezdźwięcznie, natomiast jej montaż jest szybki a także prosty niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie pęknięcia linki zabezpiecza przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramki w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być wyposażona w obustronny uchwyt bądź funkcjonalną klamkę, które pozwalają bez wysiłku otwierać i zamykać bramkę. Dostępne profile bywają także gładkie, jak i tłoczone, a kolorystyka praktycznie jest nieskończona. Bramy garażowe to najprostsza metoda na praktyczne i trwałe zamknięcie naszego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na prywatnej działce lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie otwierane drzwi do góry pozwalają na swobodny dostęp do garażu kiedy także na bezkolizyjny i łatwy wyjazd samochodu. Jednocześnie można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój pojazd bez konieczności wychodzenia z niego. Mimo wielu zalet bramka uchylna nie wytrzymuje częstokroć skonfrontowania z nowszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla użytkowników doceniających komfort bramy mogą być urządzone w pilotowany radiowo napęd, który łączy wielką moc z ładnym wyglądem. Wieloletnie użytkowanie bramy gwarantuje użycie doskonałej jakości aluminium – materiału wytrzymałego na korozję. W tym zakresie ważne jest również położenie garażu względem ulicy, jak oraz struktura garażu oraz wielkość powierzchni na podjeździe.

You may also like...