Baterie kuchenne – luksus i komfort w jednym!

Dobór optymalnej baterii do niekonwencjonalnej kuchni nie jest prosty. Do wybory mamy wiele możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj dalej oraz dowiedz się, jaki model należałoby wybrać!
Dopasowując baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana powłoka baterii zabezpiecza ją przed brzydkimi odciskami palców. Dodatkowym atutem jest prostota mycia. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z minioną epoką białe kurki z błękitnym oraz czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciwko wymaganiom użytkowników, proponują baterie, których wygląd idealnie współgra nawet do modernistycznego wystroju kuchni. W rozwiązaniu posiadającym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do mycia sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje montuje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze parę lat temu to rozwiązanie było powszechnie wykorzystywane, ale dzisiaj jest wypierane przez baterie stojące.

Bateria kuchenna winna być przede wszystkim praktyczna a także dopasowana do naszych potrzeb. Zwróćmy szczególną uwagę na rodzaj zlewu, ponieważ to właśnie z nim bateria winna stanowić logiczną całość.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste i praktyczne. Innym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka natlenia wodę. W rezultacie zużywamy jej mniej. Dopasowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka a także mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które należy bardzo starannie przemyśleć. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej komfortowy system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, żeby kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych należałoby dopilnować, żeby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, żeby był oczywisty w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, gdy mamy brudne dłonie i próbujemy odblokować kran łokciem. Naturalnie, równie istotny co ergonomia jest design, wylewka pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok oraz może tworzyć subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie oraz po określonym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z specjalnymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się także na dbałość o środowisko jak również finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...